Často sa stretávam s dopytom chceme chladničku na chatu. No treba si uvedomiť že chladnička ide non stop. Veľa krát sa stretávam s tým že ked je malá chladnička tak predstava o nej je že ma malú spotrebu, lebo je malá. Prikladám obrázok aby ste mali predstavu o akú chladničku ide typovo .

Auto chladnička mala ma spotrebu od 40-90W za hodinu

Auto chladnička je stavaná na chladenie v automobile pri naštartovanom motore. To znamená že alternátor vyrába dostatok energie aby ju uživil. Pri spotrebe 50W za hodinu je spotreba za 24 hodín 1200W . Čo sa rovná chladničke ktorú mame doma a jej výska je 2m a predpokladám že je v každej rodine a mala batéria o kapacite 100Ah ju nepotiahne

Presný typ chladničky odporúčam zákaznikom podľa ich potrieb a presne vypočítam veľkosť solárneho systému ktorý je potrebný na to aby ju potiahol.

Navrhli sme solárny systém-fotovoltaiku ktorá pri najmenšej konfigurácii potiahne chladničku, televízor, nabíjanie aku náradia a komplet osvetlenie k maximálnej životnosti batérie. Spätná väzba od zákazníkov nám ukazuje minimálne 5 rokov a stalo sa že aj 7 a viac rokov. tým že sme optimalizovali nabíjanie presne na typ batérie v solárnom systéme. Cela veda je v presnom zozname používania a návykov obyvateľov a návštevníkov chaty.

Momentálne sa pohybuje solárny systém na chladničku od 2500-2900€ na kľúč . Záleží na vzdialenosti inštalácie a typu strechy

Mozog celého solárneho systému na chladničku
Priebežná spotreba nami vyberanej chladničky okolo 300Wh denne