Tak sem tam , skôr povedané častejšie robíme testy solárnych panelov rôznej veľkosti v tomto prípade autodobíjaca ktorý sa tu predáva pod rôznymi označeniami / 

TPS-946 alebo  SOL5N

1.5Wp panel dáva na prázdno asi 22-24V  a 100mA  na ostrom slnku, kolmo natočene na slnko. Teda si predstavme praktickú situáciu.  Odstavíme auto pripojíme panel do autoznačky alebo na batériu priamo svorkami, štipcami.

V reálnom svete panel na 95% bude otočený hocijakým smerom len nie na slnko to sa možno stane pár krát do roka čo je zanedbateľná situácia.

Batéria sa nikdy neprebije lebo spotreba auta presahuje 0.1 – 0.3A  a panel dava 0.1A / skôr menej ako 0.05A . Skôr by som povedal že je to spomalovač vybíjania ako dobíjač . Na snímke sme sa pokúšali stabilizovať napätie na 12V čo sa nám aj podarilo a má to slúžiť na dobíjanie foto-pasce ktorá ma klasické batérie AA  v sérii 12V. v tomto prípade to pôjde keď si predstavíme že tužkové batérie sa dobíjajú  200mA  tak nám stači  20-80 mA  a 12V na udržiavanie a spomaľovanie vybíjania. V tomto prípade dostačujuce.

Minimalizujeme vybíjanie batérii a možno sa tam niečo aj uskladní v článkoch

Test_solarneho_panelu_1.5wp

Test_solarneho_panelu_1.5wp

 

Zakúpenie panelu, odporúčame skôr 5wp to je reálnejšie 0.4A