Dostali sme zadanie navrhnúť systém ktorý dokáže napájať kameru , wifi router na odosielanie dát do centra cestárom stredoslovenského kraja aby sa vedelo v akom stave sú cesty v zimnom období.Ked sme obdržali priemernú spotrebu zariadení pustili sme sa do toho. A Trosku sme predimenzovali fotovoltaické panely aby stíhalo dostatočne nabíjať batérie a zariadenie šlo bez výpadkov energie.

Najvecie obavy boli s toho že keď bude dlho sneh tak tri dni tak systém zhasne z nedostatku slnečných lúčov. Vybité batérie. no zatiaľ sa ukázalo že to funguje bez výpadku a žije to nonstop.

Použili sme najnovšie technológie konverzie nabíjania 97% a aj stabilizácia napätia na výstupoch energie na napájanie kamery a wifi routera má účinnosť 94-97% . Tým sme minimalizovali straty a zvíšili účinnosť celého systému

Celkový výkon systému je 320Wp a batérie majú kapacitu 1400 watt hodín a spotreba je 250wat hodín denne

No po spustení dva dni sme hneď malí výjazd prehrieval sa nám dc menič jeden a potom aj druhý. Tie sme vymenili za oveľa kvalitnejšie a už bol pokoj. Teraz len sledujeme či to funguje na diaľku. Dúfam že aj bude.

použite su sučiastky z kremik.sk  

A dnes nám prišiel e-mail od cestarov v znení _

zaujimavy pohľad – ťien solárneho systemu ,Bez vypadkov! Chvalim technicke riesienie

.Dakujeme , sme radi že to funguje 🙂

online záber z kamery: http://www.zjazdnostbbrsc.sk/sedlo-peciny/